Antibiotikum után bélflóra helyreállítása

0
787
bélflóra

A különböző betegségek szövődményeinek megelőzésére az orvos időnként antibiotikum kúrát rendel és felhívja figyelmünket arra is, hogy a kezelés közben és után a bélflóra helyreállítása szükséges lehet. Az antibiotikum szedése alatt gyakran előfordul, hogy az étvágyunk nem a legjobb, a korábban étrendünkben szereplő, megszokott  ételek esetleg emésztési zavarokat okoznak. A háttérben a bélrendszerünkben lakó jó baktériumok megfogyatkozása állhat a gyógyszerfogyasztás miatt, ezért az egészséges bélflóra helyreállítása megoldhatja a problémákat.

Bélbolyhok helyreállítása

Ha felborul a bélflóra egyensúlya, akkor a káros baktériumok, gombák elszaporodhatnak és könnyen kialakulhatnak fertőzések, gyulladások. A bélflóra harmonizálásával megelőzhetjük, vagy meg is szüntethetjük a problémát. Amikor egészséges baktérium háztartásunk felborul, akkor immunrendszerünk is gyengül, ezért védekezőképességünk miatt is nagy szükség van a bélbolyhok helyreállítására.

A bélbolyhok a vékonybél nyálkahártyáján találhatók. Szerepük, hogy növeljék a vékonybél felületét és a tápanyagok, vitaminok, fehérjék, szénhidrátok, zsírok hatékonyabban felszívódhassanak, sejtjeinkbe juthassanak. Mivel a bélbolyhok 4 naponta újraképződnek, ezért a helyreállításuk idején nem feltétlenül tesznek jót azok az élelmiszerek, melyek bevonják a felületüket, mint például a krémsajtok.

A probiotikumos élelmiszerek, probiotikumok olyan hasznos baktériumokat tartalmaznak, melyek jótékonyan hatnak bélflóránk egészségére. Hozzájárulnak bélflóránk harmonizálásához, így védekezőképességünk stabilizálásához. A probiotikumok feladata a tápanyaglebontás és a védekezés. Az orvos általában helytelen táplálkozás, utazás, stressz és környezeti ártalmak esetén javasolhatja a fogyasztásukat az antibiotikum kúra mellett.

Tökéletesen megfelel a probiotikumok szervezetbe juttatására az élőflórás joghurt vagy kefír, a savanyú káposzta és kovászos uborka is, de a gyógyszertári készítmények között számos különböző készítményt találunk a pótlásukra.

Amennyiben szeretnénk arról gondoskodni, hogy a szervezetünkben kellő mértékben szaporodjanak a probiotikumok, akkor prebiotikumok bevitelével is segíthetjük ezt. A Medical News Magazin hasábjain az egészség természetes támogatásához sok információt találunk. Prebiotikumokat tartalmazó ételek:

  • citrusfélék,
  • alma,
  • bab,
  • teljes kiőrlésű gabonából készült ételek,
  • egyéb zöldségek és gyümölcsök.

Ezeknek az ételeknek a gyakori fogyasztása támogatja egészségünket, így megelőzés céljából is ajánlottak.

- hirdetés -