Legjobb társasjátékok kicsiknek és nagyoknak

0
661
legjobb tarsasjatekok

A legjobb társasjátékok azok, amelyek nemcsak szórakoztatnak, de valamilyen formában tanítanak, fejlesztenek is. Különösen fontos ez a gyermekeink szempontjából, akikről köztudott, hogy játszva tanulnak a leghatékonyabban.

Milyen területeket fejlesztenek a legjobb társasjátékok?

Életkortól függően, a társasjátékokon keresztül sokat tanulhatunk, fejlődhetünk. Az egészen kicsik esetében például a legtöbb gyártó a finommotorikus képesség fejlesztését célozza meg a játékaival. A nagyobbaknál általában a logika, a memória fejlesztése kerül terítékre, míg a felnőttek esetében többek között a kognitív képességek megtartása a cél. Persze mindez úgy van tálalva, hogy a játékosok nem feltétlenül veszik észre az adott társas tanító jellegét.

Többen vagy akár egyedül is

A legjobb társasjátékok, amint azt az elnevezésük is hűen tükrözi, egyszerre több személynek nyújtanak lehetőséget a szórakozásra. Ily módon a játékosok közötti kapcsolat is erősödik, fejlődik a problémamegoldó képesség, a kommunikáció. Persze olyan társasjátékok is akadnak szép számban, amelyek kifejezetten az egyszemélyes kikapcsolódásra fókuszálnak.

Miért szeretjük annyira az egyszemélyes játékokat?

Ha egyedül játszunk, az adott játék jellegétől függően, a saját tempónkban haladva oldhatjuk meg a feladványokat. Ez segít összpontosítani, és nagyban hozzájárul a már említett problémamegoldó képességünk fejlesztéséhez is. Az egyszemélyes játékok többnyire a logikai készségeinket dolgoztatják meg. A puzzle-ök, keresztrejtvények vagy az online elérhető társasok tipikusan ilyenek.

legjobb társasjátékok a bennünk élő örök gyermeket hívják életre

Kortól és nemtől függetlenül, a játékok iránti őszinte szeretet mindannyiunk sajátja. Ne hagyjuk figyelmen kívül a bennünk élő örök gyermek hangját, időről-időre poroljuk le a kedvenc játékainkat – vagy épp frissítsük fel egy-egy újdonsággal a kelléktárunkat – és engedjünk szabad utat az önfeledt szórakozásnak! Fontos azonban a mértékletességet is szem előtt tartani, hiszen ezek a játékok – különösen az online verziók – roppant addiktívak is lehetnek. Az arany középútról tehát ne térjünk le!

 

- hirdetés -